Katedra Kognitywistyki

Aktualności

Uśmiech dla przyjaciół z Ukrainy
2022-06-22

Zajęcia ruchowe, artystyczne, zabawy z grami planszowymi, a nawet szermierka  – to aktywności, które od połowy kwietnia organizują dla dzieci z Ukrainy pracownicy i doktoranci Katedry Kognitywistyki i Instytutu Psychologii oraz studenci kognitywistyki i Cognitive Science z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

więcej »
Projekt badawczy na University of Aberdeen
2022-05-11

Dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK z Katedry Kognitywistyki realizuje projekt badawczy na University of Aberdeen  w ramach stypendium otrzymanego z The W. Bednarowski Trust. Projekt dotyczy społecznego charakteru samowiedzy oraz sposobów ujęcia jej w modelach formalnych.

więcej »
Uśmiech dla Przyjaciela
2022-03-08

Drodzy Studenci,

Na spotkaniu 2 marca w bardzo licznym gronie, za co dziękujemy, zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy podjąć akcję społeczną na rzecz naszych przyjaciół z Ukrainy. Wyszliśmy wspólnie od myśli, że po pierwszym okresie płaczu, straty, ucieczce, przesiedleniu – co dotyka naszych przyjaciół z Ukrainy – kiedy kończy się bezpośredni strach i lęk o życie, zawsze pojawia, po jakimś czasie, pragnienie namiastki normalności, tęsknota za chwilą wytchnienia i uśmiechu. Inaczej mówiąc, budzi się marzenie o chwili radości.

więcej »
Spotkanie 2 marca 2022. Kognitywistyka solidarnie z Ukrainą
2022-02-27

My – Profesorowie i Nauczyciele oraz Studenci Kognitywistyki - planujemy spotkanie na 2 marca (środa) na godzinę 18.30 w naszym budynku Gagarina 39 w auli 101. Planowaliśmy, aby rozmawiać o planach na semestr letni, powrocie do nauki stacjonarnej. Chcieliśmy rozmawiać o Waszych sprawach. I to się stanie. Ale wojna, która wybuchała w Ukrainie, napad wojsk i reżimu rosyjskiego na naszych przyjaciół Ukraińców, każe nam, abyśmy nasze spotkanie dedykowali nade wszystko temu tragicznego wydarzeniu.

więcej »
Summer semester plan (Cognitive Science)
2022-02-16

Dear cognitive science students, we uploaded the schedule for summer semester 2021/22. You can view and download the plan in the cognitive science tab on our website. We encourage you to familiarize yourself with the schedule. See you soon in the class!

więcej »
Plan zajęć na semest letni 2021/22
2022-02-11

W zakładce Studenci pojawiły się nowe plany zajęć dla wszystkich lat kognitywistyki S1 oraz S2 na semestr letni 2021/2022. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z planem zajęć na nadchodzący semestr.

więcej »
Konkurs im. prof. Perzanowskiego
2021-12-31

Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym ogłaszają konkurs o Nagrody Imienia Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2021: jedna nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki, a druga – za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.

więcej »
Życzenia świąteczne
2021-12-24

Profesorowie i Wykładowcy toruńskiej kognitywistyki składają wszystkim Państwu szczególnie Studentom, moc życzeń na nadchodzące Święta oraz Nowy rok.

więcej »
Szlachetna Paczka
2021-12-13

Pracownicy Instytutu Psychologii (wokaliści) i Katedry Kognitywistyki (współwykonawcy) oraz Studenci II-ego roku Psychologii i Kognitywistyki, a także Doktoranci (chórzyści) - wszyscy z UMK - zorganizowali zakupy, środki i wspólne pakowanie Szlachetnej Paczki.

więcej »
"Jesteśmy tacy sami" - Tydzień Tolerancji na UMK
2021-12-06

W ramach obchodów Dnia Tolerancji nasz zespół UMK TV przygotował sześć filmów. Nasze studentki i studenci mówią, dlaczego wybrali Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja.

 

 

więcej »
Pierwsze zebranie pracowników Katedry Kognitywistyki
2021-11-26

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie pracowników Katedry Kognitywistyki w nowym budynku Instututu Psychologii UMK. Wróciliśmy po przerwie z radością, nowymi pomysłami i inicjatywami.

więcej »
Zajęcia stacjonarne od 19.11.2021
2021-11-19

Dobra wiadomość: Już od piątku 19.11.2021 witamy studentów 
Kognitywistyki w Nowym Budynku, Gagarina 39, zaczynamy zatem 
stacjonarnie.

więcej »
Nowy budynek dla Kognitywistyki
2021-11-16

Drodzy Studenci, przedstawiamy Wam kilka zdjęć z nowego budynku, dowód, że jesteśmy blisko spotkania się w nowych salach wykładowych, seminaryjnych i laboratoriach.

więcej »
Konferencja Neuromania
2021-11-16

We would like to invite you to the second international (remote) edition of the Neuromania Conference. This year we will be focusing on areas such as social cognition, relation between language and cognition, communication as a manifestation of cognition. The event will take place on 20-21st of November 2021 and will be filled with lectures from our keynote speakers, students’ sessions, discussions, and workshops.

więcej »
Nowa strona Katedry Kognitywistyki
2021-11-14

Witamy na nowej stronie Katedry Kognitywistyki!

więcej »

Katedra Kognitywistyki