Katedra Kognitywistyki

Tydzień Mózgu 2023

2023-03-15

W dniach 13-19.03.2023 czeka nas wiele wydarzeń popularyzujących neuronauki – wykłady ekspertów z UMK w Toruniu oraz z takich ośrodków jak: Uniwersytet Gdański, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN w Krakowie, Instytut Psychologii PAN w Warszawie, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Towarzystwo Edukacyjne Vizja w Warszawie. Studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki UMK przygotowali bardzo bogatą ofertę warsztatów (dla dzieci, dorosłych, seniorów) oraz pokazów interaktywnych, jak również grę terenową związaną z mózgiem!

W tym roku po raz pierwszy większość toruńskich wydarzeń będzie się odbywać w budynku, w którym znajduje się Katedra Kognitywistyki, tj. w budynku Instytutu Psychologii przy ul. Gagarina 39 w Toruniu.

Organizatorami Tygodnia Mózgu są UMK w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Honorowym patronatem objęły go: Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego i Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne. Partnerami w tym roku są, poza naszym Instytutem: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Zespół Szkół nr 26 w Toruniu, Młyny Rothera w Bydgoszczy, Miasto Bydgoszcz, Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii Animus i Toruńskie Koło Kognitywistyczne.

 

Andrzej Zykubek
Katedra Kognitywistyki