Toruńskie Koło Kognitywistyczne. Zarząd 2024-2025
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do współpracy. Zainteresowani kontaktem mogą pisać bezpośrednio do nas na adres tkk.umk.torun@gmail.com. Zapraszamy również na nasz FanPage www.fb.com/TKK.UMK.
Statut Toruńskiego Koła Kognitywistycznego i Deklarację członkostwa w Kole Kognitywistycznym znajdziecie na dole strony.
A tymczasem... chcemy się Wam krótko przedstawić.
Toruńskie Koło Kognitywistyczne
Zarząd 2024-2025
Michalina Such - Prezes
Jestem studentką drugiego roku kognitywistyki, a moją pasją jest neuropsychologia, szczególnie w kontekście treningów mentalnych i ich wpływu na pracę naszego mózgu. Interesuje mnie, jak odpowiednie ćwiczenia umysłowe mogą rozwijać zdolności poznawcze i wzmacniać naszą koncentrację.
Równie ważne miejsce w moim życiu zajmuje taniec, który trenuję od dzieciństwa. Na sali tanecznej czuję się jak w domu – jazz, modern, a przede wszystkim hip-hop pozwalają mi wyrażać siebie i znaleźć równowagę między ciałem a umysłem.
Gdy nie jestem na zajęciach ani na treningu, można mnie znaleźć w kawiarni, gdzie serwuję dobrą kawę. Cenię sobie te chwile – możliwość dodania komuś energii na dzień pełen wyzwań zawsze daje mi satysfakcję.
Adrianna Kupisz - Wiceprezes, Sekcja Ewakuacja
Nie ma dla mnie tajemnic związanych z Erasmusem! Ciągle szukam nowych możliwości! Moja upartość to nie tylko cecha charakterystyczna, ale i napęd dla społecznej aktywności, co w tym roku przekłada się na nową funkcję - wiceprezes. Głowa pełna pomysłów! Po inspiracje, w wolnych chwilach, chodzę w góry i na salę treningową! Tam ponoć najlepiej się myśli!
Roksana Zielińska - Anioł Stróż, Team Integracja
Ludzkie zachowania są dla mnie fascynującą podróżą po labiryncie ich uczuć i emocji. Moje zainteresowania w obszarze kognitywistyki nieustannie ewoluują; obecnie skupiam się na takich tematach jak mindreading, user experience, neuropsychologia, neurobiologia oraz rozwój psychiczny i emocjonalny człowieka. Staram się czerpać z życia pełnymi garściami i wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję. Poza kogni tematyką jestem tańczącą serialo-kinomaniaczką, z zamiłowaniem do wizażu, herbaty oraz podróży. Obecnie pełnię funkcję pomocniczą w Toruńskim Kole Kognitywistycznym, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno z zarządem, jak i członkami koła, jestem dla Was niczym otwarta księga!
Bartek Frankowski - Sekcja Użytkownika
Interesuje się graphic/web designem i uprawiam wspinaczkę, głównie bouldering. Lubię spędzać aktywnie czas i spotykać się z ludźmi. Uczę teoretycznej i praktycznej wiedzy z działu UX na zajęciach w Strefie Użytkownika.
Małgorzata Czerwonka - Sekcja Użytkownika, Zespół R
Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza świnek. Trochę artystka, trochę marzycielka, a przede wszystkim osoba, która ogromnie ceni sobie pracę z innymi ludźmi - co sprawia jej ogromną radość i satysfakcję. Swoje zainteresowania naukowe oscyluje w obszarach: szeroko pojętym user experience, grach i uzależnieniach, przepływie informacji i ich znaczeniu (zwłaszcza w cyfryzacji), social mediach oraz poznawczym podejściu do wielu innych kwestii
Paweł Drojecki - Sekcja Użytkownika
Pasjonat nauki, gier planszowych, gier komputerowych i kognitywistyki z nastawieniem na lingwistykę. Tworzy własne rozwiązanie do nauki języków, które przy okazji rozwija twórczość i zdolności poznawcze. Zawodowo programista full-stack developer w Fundacji Optimum Pareto, w której rozwija aplikację do logicznej dyskusji i fact-checkingu.
Piotr Bekier - Kognistudy
Mam na imię Piotr i jakoś się tak w życiu złożyło, że jestem naukowym nerdem. Aktualnie dużo uwagi poświęcam... Procesom uwagowym w życiu społecznym. Tak poza tym gram w planszówki i lubię gry rpg.
Albert Łukasik - Sekcja VR Lab
Absolwent kognitywistyki poszerzający horyzonty prawdziwe i wirtualne. Obecnie prowadzi badania z zakresu interakcji z czatbotami, systemów edukacyjnych opartych o eeg-biofeedback i wirtualnej rzeczywistości. Do jego głównych zainteresowań i działalności należy badanie psychologicznych i biologicznych podstaw społecznej interakcji pomiędzy ludźmi a sztucznymi agentami, wykorzystania wirtualnej rzeczywistości i gier komputerowych jako treningów poznawczych i eksperymentowanie z łączeniem EEG i technologii VR. Chętnie dzieli się i popularyzuje wiedzę na konferencjach, warsztatach lub konsultacjach.
Milena Celebudzka - Sekcja VR Lab
Absolwentka kognitywistyki UMK. Naukowo zajmująca się badaniami z zakresu (samo)świadomości ciała, Mental life w kontekście ucieleśnionego poznania oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w terapii. Oprócz zajmowania się nauką, pracuje jako terapeutka osób z niepełnosprawnością w jednym z toruńskich stowarzyszeń. Po godzinach zajmuje się sztuką performatywną (połączenie tańca, śpiewu i teatru). Miłośniczka psów, różnego rodzaju herbat i czekolady.
Aleksandra Szymańska - Sekcja Multi
Jestem studentką drugiego roku kognitywistyki. Aktualnie szczególnie interesują mnie tematy z zakresu psychologii poznawczej, rozwijającej się sztucznej inteligencji oraz lingwistyki. Fascynuje mnie zwłaszcza to, jak język kształtuje nasze postrzeganie świata i wpływa na nasze myślenie. W wolnych chwilach uwielbiam zanurzać się w dobrej literaturze i filmach, które skłaniają do refleksji, a jednocześnie stanowią dla mnie źródło inspiracji.
Piotr Humin - Sekcja Integracja
To ten gość, co potrafi naprawić Twój komputer jednym kliknięciem... a potem zepsuć go dwoma, bo przecież jest technikiem informatykiem! Między debugowaniem kodu swoich aplikacji internetowych a wykonywaniem rzutów na macie do judo, znajduje czas na głębokie zanurzenie się w odmętach Internetu. Czy to najnowsze technologie, refleksyjne kino czy śmieszne filmiki na YouTube - zawsze na bieżąco. Życie? Dla niego to ciągłe przewijanie w poszukiwaniu kolejnych fascynujących treści!
- Statut Toruńskiego Koła Kognitywistycznego
- Deklaracja członkostwa w Toruńskim Kole Kognitywistycznym
- 2024_2025_torunskie_kolo_kognitywistyczne_zarzad.png
- https://www.facebook.com/TKK.UMK