Katedra Kognitywistyki

Spotkanie 2 marca 2022. Kognitywistyka solidarnie z Ukrainą

2022-02-27

Drodzy Studenci. Spotkanie i Nasza Solidarność

My – Profesorowie i Nauczyciele oraz Studenci Kognitywistyki - planujemy spotkanie na 2 marca (środa) na godzinę 18.30 w naszym budynku Gagarina 39 w auli 101. Planowaliśmy, aby rozmawiać o planach na semestr letni, powrocie do nauki stacjonarnej. Chcieliśmy rozmawiać o Waszych sprawach. I to się stanie.

Ale wojna, która wybuchała w Ukrainie, napad wojsk i reżimu rosyjskiego na naszych przyjaciół Ukraińców, każe nam, abyśmy nasze spotkanie dedykowali nade wszystko temu tragicznego wydarzeniu. Nie chcemy dyskutować o tej wojnie, ale przemyśleć, jak my Pracownicy i Studenci Kognitywistyki, możemy pomóc głownie studentom, uciekinierom z Ukrainy. My, jako odpowiedzialni za kierunek kognitywistyka, policzymy i przemyślimy, czy i w jakim trybie oraz ilu studentów moglibyśmy przyjąć na nasz kierunek Kognitywistyki, tych którzy będą zmuszeni opuścić swój dom w Ukrainie i przybędą do Torunia.

Ale także musimy przemyśleć, jak my grupa Kognitywistów – Studenci i Pracownicy – możemy pomóc, włączyć się w realne działania na rzecz naszych przyjaciół z Ukrainy. Przemyślcie, co możemy zrobić, jakie działania podjąć, jak zebrać środki, może objąć kogoś pomocą finansową, materialną i wsparciem przyjacielskim. Nie możemy być bezczynni.

Zbierzcie pomysły, przemyślcie, jak my jako grupa osób naszego kierunku, możemy pomagać. Nie chcemy być bezczynni, zgromadźcie informacje, może są wokół was studenci z Ukrainy, którzy potrzebują pomocy, razem możemy zdziałać więcej.

Siła nasza musi być siłą naszej grupy. Pokażmy, że możemy i jesteśmy w stanie pomagać. Jak już macie jakieś pomysły lub inicjatywy możecie pisać do nas na email: Doktora T. Komendzieńskiego (tkomen@umk.pl) i email prof. Arkadiusz Gut (arkadiusz.gut@umk.pl).

Bądźmy Solidarni w Działaniu

Dr Tomasz Komendziński i Prof. Arkadiusz Gut

 

Arkadiusz Gut
Katedra Kognitywistyki