Kognitywistyka

Aktualności

Kognitywistyka UMK z sercem dla Szlachetnej Paczki
2024-12-16

2024_collage_szlachetna_paczka_kognitywistyka_umk.png

W tym roku nasza kognitywistyczna rodzina postanowiła podzielić się tym, co najcenniejsze - dobrocią i wsparciem. Dzięki ogromnym sercom studentów, zaangażowaniu pracowników Katedry, doktorantów, wykładowców i przyjaciół naszego kierunku oraz Fundacji Pro Liberis et Arte, przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę, która trafi do toruńskiej rodziny.

więcej »
Ważne informacje dla studentów I roku kognitywistyki
2024-10-01

Każdy student jest zobowiązany do założenia konta studenckiego. Konto to jest niezbędne do rejestracji na zajęcia, podpisania ślubowania, korespondencji z dziekanatem oraz ewentualnie z pracownikami prowadzącymi zajęcia oraz składania wniosków o stypendia.

więcej »
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025. Spotkania dla studentów I roku kognitywistki
2024-09-30

Zapraszamy studentów kognitywistki na spotkania organizacyjne, które odbędą się 1 października br., w budynku Instytutu Psychologii przy ul. Gagarina 39:

 

  • I rok (S1) godz. 15.30 - Aula
  • I rok (S2) godz. 16.15 - sala 105.
więcej »
Harwardzki Yard. Wolność słowa a idea uniwersyteckiej edukacji
2024-09-27

harvardzki-yard1-fa-09-2024-1.jpg

Wchodząc na zamknięty dla postronnych gości kampus Uniwersytetu Harvarda, w jego najstarszej części zobaczyłem obóz solidarności ze Strefą Gazy. Harvard Yard, z propalestyńskim miasteczkiem namiotowym i hasłami: „Stop z ludobójstwem!” z jednej strony, i hasłami „przeciw antysemityzmowi” wykrzykiwanymi przez studentów żydowskich przed bramą wejściową przy Harvard Square z drugiej strony, stał się tej wiosny symbolem wolności słowa, a zarazem przestrzenią zderzenia światopoglądowej odmienności.

 

W eseju pt. „Harwardzki Yard – wolność słowa a idea uniwersyteckiej edukacji” opublikowanym w Forum Akademickim nr. 9 2024, prof. Arkadiusz Gut rozważa, jak pogodzić opowieść o ponadczasowych wartościach uniwersyteckiej edukacji z reakcjami studentów na bieżące konflikty.  

więcej »
25 lat Galerii Rusz! Jubileuszowa wystawa toruńskich artystów
2024-09-25

GR-25lat-fb.jpg

Galeria Rusz wystartowała w sierpniu 1999 roku na ulicznym bilbordzie przy Szosie Chełmińskiej 37 w Toruniu. Przez te 25 lat przeszła długą drogę - od skromnego eksperymentu artystycznego, którego celem było wyprowadzenie sztuki z galerii na ulicę - do żywej polskiej klasyki sztuki publicznej i miejskiej oraz najdłużej działającej galerii bilbordowej na świecie.

więcej »
XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego
2024-09-18

zjazd_ptk_banner1.jpg

 

Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne

oraz

Katedra Kognitywistyki UMK

zapraszają na

XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego

Toruń, 19-20.09.2024

 

 

więcej »
Prof. Arkadiusz Gut keynote speaker na Światowym Kongresie The International Association for Semiotic Studies — L’ Association Internationale de Sémiotique (IASS-AIS)
2024-09-05

Podczas odbywającego się w dniach 2-6 września 2024 r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego 16th World Congress of IASS-AIS prof. Arkadiusz Gut jako keynote speaker wygłosił referat pt. On Folk Conceptualization of Mental Life: In Search of Narratives, Words, and Locations. Developmental and Cross-Cultural Research. Wykład został zadedykowany prof. Leonowi Kojowi - Twórcy polskiej semiotyki.

Zrzut ekranu 2024-09-05 214629.png 

więcej »
Perspective Taking. Mental Rotation
2024-07-06
Certyfikat doskonałości w naszych rękach
2024-06-21

Certyfikaty-scaled.png

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Certyfikat "doskonałego kierunku" dla kognitywistyki prowadzonej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odebrała prof. dr hab. Beata Przyborowska, prorektorka ds. studenckich.

więcej »
Honorowe wyróżnienie dla Pani Prof. Urszuli Żegleń
2024-06-12

urszula_zeglen.jpg 

Prof. dr hab. Urszula Żegleń, emerytowana pracowniczka Katedry Kognitywistyki na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK, została mianowana honorową członkinią Prezydium Komitetu Naukoznawstwa PAN na kadencję 2023-2026.

więcej »
Przepis na doskonałe studia
2024-04-25

– Dostrzeżono naszą pasję i fascynację nauką, radość z dydaktyki, więzi łączące nas ze studentami, nakierowanie na realizację ich potencjału i włączanie w dydaktykę osób z otoczenia gospodarczego i społecznego – prof. Arkadiusz Gut, kierownik Katedry Kognitywistyki komentuje przyznanie kognitywistyce certyfikatu "doskonałego kierunku".

 

arkadiuszgut-fotandrzejromanski13.jpeg

więcej »
NEUROMANIA 2024
2024-04-22
Doskonały Kierunek. Nasza Kognitywistyka otrzymała Certyfikat Doskonałości Kształcenia
2024-03-08

kognitywistykastudenci-portal2.jpg

Kognitywistyka UMK I i II stopnia prowadzona w Instytucie Badań Informacji i Komunikacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych otrzymała Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii "Doskonały Kierunek". Jest to pierwsze wyróżnienie tego typu od Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jakie otrzymały studia prowadzone na UMK.

 

więcej »
Tydzień Mózgu 2024
2024-03-04

2024_dni_mozgu_collage3.png

Ludzki mózg skrywa w sobie wiele tajemnic, a nad ich rozwikłaniem pracują zastępy specjalistów na całym świecie. Podczas Tygodnia Mózgu, który odbędzie się 11-17 marca w Toruniu i Bydgoszczy, będzie można spotkać i posłuchać o najnowszych wynikach badań w obszarze neuronauk. Na wydarzenie, którego współorganizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, składają się wykłady, warsztaty i pokazy. A tak prezentuje się statystyka tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu 2024:

  • 7 dni
  • 2 miasta, 5 lokalizacji
  • 10 wykładów plenarnych zaproszonych gości
  • 19 warsztatów
  • 11 stoisk.

Wykłady, warsztaty i pokazy mają charakter otwarty, więc mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani. Ze względów organizacyjnych na warsztaty obowiązuje rezerwacja uczestnictwa.

 

Serdecznie zapraszamy!

więcej »
Wpływ czynników genetycznych i środowiskowych na rozwój układu nerwowego. Od zarodka do mózgu i świadomości/zachowania/behawioru
2023-12-01

Studenci kognitywistyki i Katedra Kognitywistyki UMK zapraszają na wykład gościnny pt. Wpływ czynników genetycznych i środowiskowych na rozwój układu nerwowego. Od zarodka do mózgu i świadomości/zachowania/behawioru, który wygłoszą przedstawiciele Zespółu Embriologii Neurorozwojowej z Zakładu Embriologii Doświadczalnej w Instytucie Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk dr Silvestre Sampino, mgr inż. Joanna Czyrska i mgr inż. Dominika Żbikowska.

 

5 grudnia 2023 (wtorek), godz. 11.00, aula 103 Budynek Instytutu Psychologii (PiK)

więcej »
Tomasz Komendziński otrzymał nagrodę Naukowiec Przyszłości
2023-10-27

Z radością i dumą informujemy, że dr Tomasz Komendziński z Katedry Kognitywistyki na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK otrzymał nagrodę Naukowiec Przyszłości w kategorii Naukowiec Przyszłości. Nagroda Naukowiec przyszłości stanowi naturalną kontynuację dotychczasowej kategorii o tej samej nazwie przyznawanej w ramach Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

 

Drogi Panie Doktorze, serdecznie gratulujemy!


 
więcej »
From Altered States to Metaphysics: The Epistemic Status of Psychedelic-induced Metaphysical Beliefs - Paweł Gładziejewski
2023-10-22

Coraz więcej dowodów potwierdza pogląd, że serotoninergiczne leki psychedeliczne — LSD, psilocybina, meskalina i DMT — mogą przyczyniać się do łagodzenia różnych form cierpienia psychicznego, takich jak depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, uzależnienie lub lęk przed końcem życia. Powszechnie przyjmuje się, że co najmniej jednym kluczowym czynnikiem leżącym u podstaw terapeutycznej skuteczności psychedelików jest doświadczenie wywoływane przez te związki. Z tej perspektywy psychedeliki działają poprzez wywoływanie subiektywnie znaczących i potężnych emocjonalnie stanów świadomości, które umożliwiają ludziom przeformułowanie swojego spojrzenia na siebie i świat w sposób korzystny psychologicznie. [...]

więcej »
Inauguracja roku akademickiego
2023-09-25

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 rozpocznie się 2 października o godz. 11:00 w Auli UMK.

 

Wydziałowa inauguracja roku akademickiego 2023/24

Uroczystość odbędzie się 3 października w Auli UMK (ul. Gagarina 11) o godz. 10:00.

 

Spotkanie informacyjne dla studentów I roku na kierunku Kognitywistyka s1 i s2/Cognitive Science CS2 - kliknij

więcej »
RIKEN AIP & NCU Workshops 2023 przeszedł do historii
2023-09-25

Ponownie nasza Katedra stała się miejscem doniosłej dyskusji z liczną grupą z badaczy z RIKEN Center for Advanced Intelligence Project (Japonia) oraz innych krajów (z Francji, Chin, Niemiec, Egiptu, Singapuru). Nie ma wątpliwości, że dyskusja o

  • systemach złożonych i neuronauce,
  • sztucznej inteligencji w badaniach nad zdrowiem, dobrostanem czy problemami psychicznymi,
  • pomiarach zmian procesów poznawczych związanych z wiekiem,
  • zrozumieniu relacji człowiek vs AI,
  • komunikacji między człowiekiem a robotami,
  • uczeniu maszynowym,
  • możliwości zastosowaniu nowych technologii w badaniach mózgu i reakcji cielesnych,
  • nowoczesnym integrowaniu danych z badań behawioralnych i neuronalnych

– to kluczowe tematy we współczesnych badaniach naukowych i społecznych.

Kognitywistyka w Toruniu moderuje, uczestniczy i jest częścią powadzonych tychże awangardowych badań, jakże kluczowych dla zrozumienia człowieka, dynamiki systemów biologicznych, procesów neurologicznych.

 

więcej »
Plan zajęć na semestr ZIMOWY 2023/24
2023-09-21
RIKEN AIP & NCU Workshops 2023
2023-09-20

 

RIKEN Center for Advanced Intelligence Project 
& Nicolaus Copernicus University Workshops 2023

Nicolaus Copernicus University, Toruń, Poland, September 25~27, 2023

Institute of Psychology 39 Yuri Gagarin Street | Room 101 

więcej »
VII Letnia Szkoła Kognitywistyki
2023-09-16

W Kazimierzu Dolnym w Rajchertówce - Domu Pracy Twórczej KUL w dniach 6-9 września 2023 r. odbyła się VII Letnia Szkoła Kognitywistyki. Cieszymy się, że nasza Katedra była współorganizatorem tegorocznej Szkoły.

więcej »
KOgnisko 2023
2023-07-16
Tak po pandemii studenci Kognitywistyki UMK wrócili do tradycji spotkań na koniec roku akademickiego. Jest co świętować i czym się radować. I nie chodzi li tylko o koniec sesji, ale zadowolenie i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.
Galeria zdjęć jest dostępna tutaj https://bit.ly/kognisko_2023, a także na FanPage'u www.fb.com/kognitywistykaumk.
Panta rhei. KOGNITour 2023 - odsłona #1
2023-07-12

Zapraszamy P.T. Pracowników Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK i Wydziału Filozofii KUL na Kaszuby, na kognitywistyczno-filozoficzno-przyrodniczą wyprawę kajakową rzeką Wdą w dniach 27-30 lipca 2023 r. Termin zgłoszeń upływa 19 lipca br.

Fromularz rejestracji https://forms.gle/AALmk4r7m7pPeFb18

 

więcej »
Sztuczna inteligencja już zyskała świadomość. Oto gdzie są jej granice | prof. Włodzisław Duch
2023-07-05

Gościem kolejnego odcinka programu This is IT, który prowadzi dr Macciej Kawecki jest prof. Włodzisław Duch. Profesor Włodzisław jest fizykiem i kognitywistą, specjalistą w obszarze badań nad sztuczną inteligencją. Zajmuje się również badaniem mózgów - neurokognitywistką i przekłada swoją wiedzę na dziedzinę technologii (w tym AI). Pan Profesor na naszych studiach prowadzi m.in. wykłady: Wstęp do kognitywistyki, Sztuczna inteligencja, Selected topics in cognitive science and biomodelling, a także Konwersatorium interdyscyplinarne.

więcej »
Nominacja do nagrody Naukowiec Przyszłości 2023
2023-07-04
Z przyjemnością informujemy, że dr Tomasz Komendziński uzyskał nominację do nagrody Naukowiec Przyszłości 2023 w kategorii: Naukowiec Przyszłości za realizację projektu badawczego pn. „AI for social good - Sztuczna inteligencja dla dobra społecznego”.
 
więcej »
Granty dla studentów na wyjazdy na konferencje naukowe
2023-06-12

Drodzy Studenci!

Informujemy, że mogą Państwo starać się o sfinansowanie opłat związanych z wyjazdami na konferencje naukowe.

więcej »
Praktyczne zastosowanie VR w szkoleniach i edukacji
2023-06-06

Zapraszamy na spotkanie z Konradem Ziają CEO firmy CinematicVR.

EDIT: Bardzo żałujemy, ale dzisiejszy wykład z przyczyn niezaleznych od organizatorów został odwołany. Odbędzie się w innym terminie.

więcej »
Różnorodne umysły. VII Letnia Szkoła Kognitywistyki
2023-05-17

Letnia Szkoła Kognitywistyki organizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego skierowana jest do młodych pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów studiów kognitywistycznych (nauk o poznaniu i komunikacji społecznej), a także akademickich instytucji prowadzących badania w szeroko rozumianej kognitywistyce. Spotkania w ramach LSK mają charakter wykładów i warsztatów obejmujących swoją tematyką takie dyscypliny jak kognitywistyka, psychologia poznawcza i społeczna, semiotyka kognitywna, kulturoznawstwo, studia nad wizualnością, neuroestetyka. W 2023 roku wiodący tytuł warsztatów “Różnorodne umysły” prowokuje nas do rozpatrzenia problemu plastyczności i różnorodności procesów poznawczych rozpatrywanych w nowej perspektywie teoretycznej i metodologicznej.

 

Cieszymy się, że do grona organizatorów tego interesującego wydarzenia oficjalnie dołączyła Katedra Kognitywistyki UMK.

więcej »
Drzwi Otwarte Wydziału
2023-04-16

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu promującym ofertę kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w szczególności ofertę kognitywistyki.

 

Drzwi Otwarte WFINS dla tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów planowane są na 21.04 (piątek) w godz. 11.00-13.30 w Collegium Humanisticum (ul. Bojarskiego 1, Toruń).

 

więcej »
Reading and Mindreading - zapraszamy do udziału w badaniu
2023-04-03

Zapraszamy do udziału w badaniach ankietowych prowadzonych przez studentów Kognitywistyki i pracowników Katedry Kognitywistyki UMK.

więcej »
Sztuczna inteligencja w profilaktyce demencji
2023-04-02

Zastosowanie sztucznej inteligencji może być pomocne przy przewidywaniu wczesnej demencji. Badacze z UMK oraz Center of Advanced Intelligence Project RIKEN (RIKEN AIP) w Tokio pracują nad stworzeniem cyfrowych neuro-biomarkerów choroby i niefarmakologicznych interwencji kognitywnych, które spowolnią jej rozwój.

więcej »
Research grants for 2 year students of Cognitive Science
2023-03-30
Tydzień Mózgu 2023
2023-03-15

W dniach 13-19.03.2023 czeka nas wiele wydarzeń popularyzujących neuronauki – wykłady ekspertów z UMK w Toruniu oraz z takich ośrodków jak: Uniwersytet Gdański, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN w Krakowie, Instytut Psychologii PAN w Warszawie, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Towarzystwo Edukacyjne Vizja w Warszawie. Studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki UMK przygotowali bardzo bogatą ofertę warsztatów (dla dzieci, dorosłych, seniorów) oraz pokazów interaktywnych, jak również grę terenową związaną z mózgiem!

więcej »
Kognitywistyka. Plan zajęć na semestr letni 2022/23
2023-02-27

Plany zajęć (semestr letni 2022/23) - kliknij

więcej »
Seminaria licencjackie dla II roku w semestrze letnim 2022/23
2023-02-27

Lista pracowników otwierających seminaria licencjackie dla II roku w semestrze letnim 2022/23.

więcej »
Summer semester plan (Cognitive Science)
2023-02-22

Dear cognitive science students, we uploaded the schedule for summer semester 2022/23.

więcej »
Winter Camp at NCU
2023-01-16

Are you a FOREIGNER (do not have Polish citizenship)?

Are you a STUDENT or PhD STUDENT?

Are you very interested in your field of study or related sciences?

Our Winter Camp is for YOU!!!

 

 We invite you to the Winter Camp for International Students and PhD Students:

Interdisciplinarity in research – Winter Camp at NCU

February 20th-24th, 2023

więcej »
Życzenia w czterech językach od Pracowników Kognitywistyki
2022-12-24

Drodzy Studenci Kognitywistyki i Cognitive Science UMK,

 

cieszymy się, że jesteście z nami, że wybraliście studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas radości i życzeń. Życzymy Wam, abyście studiując pod naszą opieką realizowali Wasze marzenia, abyście odważnie patrzyli w górę i wierzyli w siebie, a zdobytą wiedzę i siłę wykorzystali do pokonywania nowych wyzwań.

 

W imieniu wszystkich pracowników Kognitywistyki UMK,

prof. Arkadiusz Gut

więcej »
Współpraca międzynarodowa Polska - Japonia
2022-12-05

Przedstawiamy pierwszą relację z wizyty Toruńskiej Kognitywistyki w Japonii w ramach międzynarodowych działań naukowych. Kilka zdjęć z Kyoto Japan (Doshisha University w Kyoto) International Workshop on Complex Systems Science & Health Neuroscience. Poniżej zdjęcia z wykładów: dr. Bibianna Bałaj, dr Tomasz Komendziński oraz prof. Arkadiusz Gut – czyli grupa z Psychologii i Kognitywistyki (krótko: PiK-u) oraz prof. Tomasz Rutkowski z RIKEN, UMK organizator wspólnych działań między Kognitywistyką i Psychologią z UMK – Poland a RIKEN  (Japan).

więcej »
Cross-cultural Studies - Święto zmarłych w Chinach
2022-11-18

Katedra Kognitywistyki pokazuje nową filmową prezentację nawiązująca do Cross-cultural Studies prowadzonych w Toruniu. Wcześniej w artykule zamieszczonym w Journal of Cognition and Culture porównywaliśmy koncepty mentalne (umysł, dusza) w kluczu Polska-Chiny, przygotowany we współpracy międzynarodowej z City University of New York.

więcej »
Komunikatoria - Spotkania naukowe Instytutu Badań Informacji i Kominikacji UMK
2022-11-01

Zapraszamy na wykład dr. Tomasza Komendzińskiego "Twarzą w twarz, czyli o znikającym podmiocie i awataryzacji w komunikacji", który odbędzie się w ramach spotkań "Komunikatoria". Wykład odbędzie się 3.11.2022 o godzinie 18:15 w Sali Konferencyjnej PIK (Gagarina 39). 

więcej »
Kognitywistyka UMK - film promocyjny
2022-10-19

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Kognitywistyce na UMK na platformie Youtube. 

więcej »
Stipends for Cognitive Science students
2022-10-16

Information about stipends for Cognitive Science students (years 1-2) and application forms are available on Cognitive Science page. We invite you to take a look at our stipend offer and submit your application.

więcej »
Spotkanie organizacyjne / Organizational meeting
2022-09-30

Zapraszamy studentów I roku Kognitywistyki na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 04.10.2022 w godzinach 11-12 w Auli 103 (Instytut Psychologii, Gagarina 39).

 

We invite Cognitive Science students for an organizational meeting that will be held on Monday 03.10.2022 11-12am in room 105 (Institute of Psychology, Gagarina 39).

 

więcej »
Uśmiech dla przyjaciół z Ukrainy
2022-06-22

Zajęcia ruchowe, artystyczne, zabawy z grami planszowymi, a nawet szermierka  – to aktywności, które od połowy kwietnia organizują dla dzieci z Ukrainy pracownicy i doktoranci Katedry Kognitywistyki i Instytutu Psychologii oraz studenci kognitywistyki i Cognitive Science z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

więcej »
Projekt badawczy na University of Aberdeen
2022-05-11

Dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK z Katedry Kognitywistyki realizuje projekt badawczy na University of Aberdeen  w ramach stypendium otrzymanego z The W. Bednarowski Trust. Projekt dotyczy społecznego charakteru samowiedzy oraz sposobów ujęcia jej w modelach formalnych.

więcej »
Uśmiech dla Przyjaciela
2022-03-08

Drodzy Studenci,

Na spotkaniu 2 marca w bardzo licznym gronie, za co dziękujemy, zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy podjąć akcję społeczną na rzecz naszych przyjaciół z Ukrainy. Wyszliśmy wspólnie od myśli, że po pierwszym okresie płaczu, straty, ucieczce, przesiedleniu – co dotyka naszych przyjaciół z Ukrainy – kiedy kończy się bezpośredni strach i lęk o życie, zawsze pojawia, po jakimś czasie, pragnienie namiastki normalności, tęsknota za chwilą wytchnienia i uśmiechu. Inaczej mówiąc, budzi się marzenie o chwili radości.

więcej »
Spotkanie 2 marca 2022. Kognitywistyka solidarnie z Ukrainą
2022-02-27

My – Profesorowie i Nauczyciele oraz Studenci Kognitywistyki - planujemy spotkanie na 2 marca (środa) na godzinę 18.30 w naszym budynku Gagarina 39 w auli 101. Planowaliśmy, aby rozmawiać o planach na semestr letni, powrocie do nauki stacjonarnej. Chcieliśmy rozmawiać o Waszych sprawach. I to się stanie. Ale wojna, która wybuchała w Ukrainie, napad wojsk i reżimu rosyjskiego na naszych przyjaciół Ukraińców, każe nam, abyśmy nasze spotkanie dedykowali nade wszystko temu tragicznego wydarzeniu.

więcej »
Summer semester plan (Cognitive Science)
2022-02-16

Dear cognitive science students, we uploaded the schedule for summer semester 2021/22. You can view and download the plan in the cognitive science tab on our website. We encourage you to familiarize yourself with the schedule. See you soon in the class!

więcej »
Plan zajęć na semest letni 2021/22
2022-02-11

W zakładce Studenci pojawiły się nowe plany zajęć dla wszystkich lat kognitywistyki S1 oraz S2 na semestr letni 2021/2022. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z planem zajęć na nadchodzący semestr.

więcej »
Konkurs im. prof. Perzanowskiego
2021-12-31

Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym ogłaszają konkurs o Nagrody Imienia Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2021: jedna nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki, a druga – za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.

więcej »
Życzenia świąteczne
2021-12-24

Profesorowie i Wykładowcy toruńskiej kognitywistyki składają wszystkim Państwu szczególnie Studentom, moc życzeń na nadchodzące Święta oraz Nowy rok.

więcej »
Szlachetna Paczka
2021-12-13

Pracownicy Instytutu Psychologii (wokaliści) i Katedry Kognitywistyki (współwykonawcy) oraz Studenci II-ego roku Psychologii i Kognitywistyki, a także Doktoranci (chórzyści) - wszyscy z UMK - zorganizowali zakupy, środki i wspólne pakowanie Szlachetnej Paczki.

więcej »
"Jesteśmy tacy sami" - Tydzień Tolerancji na UMK
2021-12-06

W ramach obchodów Dnia Tolerancji nasz zespół UMK TV przygotował sześć filmów. Nasze studentki i studenci mówią, dlaczego wybrali Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja.

 

 

więcej »
Pierwsze zebranie pracowników Katedry Kognitywistyki
2021-11-26

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie pracowników Katedry Kognitywistyki w nowym budynku Instututu Psychologii UMK. Wróciliśmy po przerwie z radością, nowymi pomysłami i inicjatywami.

więcej »
Zajęcia stacjonarne od 19.11.2021
2021-11-19

Dobra wiadomość: Już od piątku 19.11.2021 witamy studentów 
Kognitywistyki w Nowym Budynku, Gagarina 39, zaczynamy zatem 
stacjonarnie.

więcej »
Nowy budynek dla Kognitywistyki
2021-11-16

Drodzy Studenci, przedstawiamy Wam kilka zdjęć z nowego budynku, dowód, że jesteśmy blisko spotkania się w nowych salach wykładowych, seminaryjnych i laboratoriach.

więcej »
Konferencja Neuromania
2021-11-16

We would like to invite you to the second international (remote) edition of the Neuromania Conference. This year we will be focusing on areas such as social cognition, relation between language and cognition, communication as a manifestation of cognition. The event will take place on 20-21st of November 2021 and will be filled with lectures from our keynote speakers, students’ sessions, discussions, and workshops.

więcej »
Nowa strona Katedry Kognitywistyki
2021-11-14

Witamy na nowej stronie Katedry Kognitywistyki!

więcej »

Kognitywistyka