Katedra Kognitywistyki

Toruńskie Koło Kognitywistyczne

2024_torunskie_kolo_kognitywistyczne_zarzad.png

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do współpracy. Zainteresowani kontaktem mogą pisać bezpośrednio do nas na adres tkk.umk.torun@gmail.comZapraszamy również na nasz FanPage www.fb.com/TKK.UMK.

Statut Toruńskiego Koła Kognitywistycznego i Deklarację członkostwa w Kole Kognitywistycznym znajdziecie na dole strony.

 

A tymczasem... chcemy się Wam krótko przedstawić.

 • Roksana Zielińska - prezes TKK, Neuromania

Ludzkie zachowania są dla mnie fascynującą podróżą po labiryncie ich uczuć i emocji. Moje kognitywistyczne zainteresowania ciągle się zmieniają - obecnie oscylują między mindreadingiem, user experience, neuropsychologią, czy też rozwojem psychicznym i emocjonalnym człowieka (w szczególności dziecka). Staram się łapać życie garściami i korzystać z wszelkich nadarzających się okazji dookoła mnie. Poza kogni tematyką jestem tańczącą serialo-kinomaniaczką, z zamiłowaniem do wizażu i podróży. Jako prezes koła chcę odkrywać oraz wykorzystywać potencjał ludzi zajaranych mózgami, aby móc stworzyć wielką mózgową rodzinkę.

 • Karolina Sandomierz - wiceprezes TKK

Zakochana w doświadczaniu życia. Uwielbia górskie wędrówki, muzykę elektroniczną i zgłębianie technik Mindfulness. Aktualnie pasjonuje ją psychologia ewolucyjna i sztuczna inteligencja - kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

 • Filip Wiśniewski - sekretarz i skarbnik TKK

Jestem energicznym i otwartym kognitywistą, który uwielbia eksplorować obszary sztucznej inteligencji, emocji i rozwoju ludzkości. Moje dni są napędzane kawą, a pracowitość idzie w parze z moim zamiłowaniem do rozrywki i sztuki. Zawsze gotów do zrozumienia i pomocy, a teraz czekam na kolejne wyzwania oraz waszą gotówkę...

 • Nina Niewińska - Sekcja Graficzna

Absolwentka biotechnologii i studentka kognitywistyki. Pasjonatka gór, rękodzieła i neuronauki. W wolnym czasie robi tabelki w notion, fiksuje się na losowe zagadnienia, konsumuje filmy i seriale, a czasem nawet pogra w gry lub tradycyjnego RPG'a. Aktualnie dokształca się z zakresu UX/UI, bierze udział w badaniach dotyczących demencji i pragnie wdrożyć się w grafikę i digital art.

 • Zofia Borzyszkowska - neurOn, Neurotechtor

Science: neuroscience, neurobiology, mathematics.
Sport: every single one of them.
Music: on shuffle.
Conversations: let them flow.
Books: always in my backpack.
Backpack: always with me in the mountains.

 • Ada Kupisz - Sekcja Ewakuacja

Nie ma dla mnie tajemnic związanych z Erasmusem, wszystkie IPSy, LA i ESN są mi znane, Wam też będą! Ciągle szukam nowych możliwości, a moja upartość to nie tylko cecha charakterystyczna, ale i napęd dla społecznej aktywności. Nie bój się, nie taki diabeł straszny ze mnie!

 • Michalina Such - Sekcja Multi

Studentka pierwszego roku kognitywistyki. Bardzo interesuje mnie tematyka neuropsychologii, psychologii poznawczej, poza nauką moją pasją jest taniec (hip hop). Uzależniona jestem od dobrej kawy

 • Piotr Humin - Mindstream

To ten gość, co potrafi naprawić Twój komputer jednym kliknięciem... a potem zepsuć go dwoma, bo przecież jest technikiem informatykiem! Między debugowaniem kodu swoich aplikacji internetowych a wykonywaniem rzutów na macie do judo, znajduje czas na głębokie zanurzenie się w odmętach Internetu. Czy to najnowsze technologie, refleksyjne kino czy śmieszne filmiki na YouTube - zawsze na bieżąco. Życie? Dla niego to ciągłe przewijanie w poszukiwaniu kolejnych fascynujących treści!

 • Paweł Drojecki - Sekcja Użytkownika

Pasjonat nauki, gier planszowych, gier komputerowych i kognitywistyki z nastawieniem na lingwistykę. Tworzy własne rozwiązanie do nauki języków, które przy okazji rozwija twórczość i zdolności poznawcze. Zawodowo programista full-stack developer w Fundacji Optimum Pareto, w której rozwija aplikację do logicznej dyskusji i fact-checkingu.

 • Małgorzata Czerwonka - Sekcja Użytkownika, Zespół R

Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza świnek. Trochę artystka, trochę marzycielka, a przede wszystkim osoba, która ogromnie ceni sobie pracę z innymi ludźmi - co sprawia jej ogromną radość i satysfakcję. Swoje zainteresowania naukowe oscyluje w obszarach: szeroko pojętym user experience, grach i uzależnieniach, przepływie informacji i ich znaczeniu (zwłaszcza w cyfryzacji), social mediach oraz poznawczym podejściu do wielu innych kwestii.

 • Jakub Łuczak - Neuromed

Nowa osoba w kole TKK, która dopiero rozpoznaje swoje miejsce. Zainteresowania to nauka wszelkiej maści, którą chciałby się dzielić (głównie neurobiologią i AI). Codziennie przegląda czasopisma naukowe i artykuły zastanawiając się, czy może akurat przeczyta o najnowszym odkryciu, które dostanie nagrodę Nobla. Chce się dowiedzieć jak dzięki nauce można pomóc osobom z problemami psychicznymi. Spotkać go można w kościele, klubie techno lub w naszej bibliotece.

 • Piotr Bekier - Kognistudy

Mam na imię Piotr i jakoś się tak w życiu złożyło, że jestem naukowym nerdem. Aktualnie dużo uwagi poświęcam... Procesom uwagowym w życiu społecznym. Tak poza tym gram w planszówki i lubię gry rpg.

 • Dorota Domagalska - Team Integracja

Najbardziej na świecie lubię wyjazdy i poznawanie ludzi. Górki, żeglowanie, autostop, narty, słuchanie muzyki elektronicznej ( i nie tylko) pod mostem albo w ciemnej piwnicy, a także oglądanie gotyckiej architektury sakralnej pokazuje mi jak wspaniałym światem jesteśmy otoczeni.

 • Michał Duszyński - Team Integracja

Zapalony podróżnik i poszukiwacz przygód. Na co dzień pasjonat dobrej kuchni i kultury, najlepiej czuję się na górskim szlaku, w bliskim otoczeniu natury. Nocny marek, ekstrawertyk, perfekcjonista, prokrastynator, polimat, idealista.

 • Sławomir Duda - V-Are Lab

Zajmuję się XRem, teorią umysłu oraz rotacjami mentalnymi. Wśród moich zainteresowań naukowych znajdują się zaburzenia równowagi neuromediatorów oraz przetwarzanie języka i muzyki.

 

 

 

 

Katedra Kognitywistyki