Fundusze na badania i rozwój dla absolwentów Wydziału Humanistycznego

Fundusze na badania i rozwój z Urzędu Marszałkowskiego dla absolwentów Wydziału Humanistycznego

W ubiegłą środę w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK podpisano umowy dotyczące dofinansowania rozwoju przedsiębiorczości akademickiej w ramach funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystości wzięli udział Marszałek Piotr Całbecki i Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn oraz dyrektor ICNT prof. Jerzy Łukaszewicz. Fundusze te otrzymała m.in. spółka Neurodio (utworzona przez Karolinę Finc, Łukasza Goraczewskiego i Mirosława Manelskiego) czyli twórcy komputerowej gry matematycznej Kalkulilo, której skuteczność jest badana w ramach projektu naukowego realizowanego przez dr Małgorzatę Gut i kierowany przez nią zespół badawczy.

Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego: