Kognitywistyka

Absolwenci Kognitywistyki przed Książęcą Parą

Absolwenci toruńskiej Kognitywistyki: Karolina Finc, Mirosław Manelski, Łukasz Goraczewski prezentują swój pomysł na grę Kalkulio przed Parą Książęcą!

Twórcy Neurodio, spółki akademickiej współtworzonej przez pracowników UMK, zaprezentowali goszczącej w Polsce brytyjskiej Parze Książęcej grę Kalkulilo. Służy ona do treningu umiejętności matematycznych u dzieci, a powstała m.in. w oparciu o badania prowadzone przez Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK.

Naukowcy z ICNT UMK: mgr Karolina Finc mgr Łukasz Goraczewski wzięli udział w spotkaniu księżnej Kate i księcia Williama z młodymi przedsiębiorcami, które odbyło się 17 lipca w wieżowcu Warsaw Spire. Firmę Neurodio reprezentował podczas tego wyjątkowego wydarzenia również Mirosław Manelski. Tematem spotkania były start-upy i współpraca w ramach polsko-brytyjskiego projektu pn. „Warsaw-London bridge”.

Neurodio łączy game design z wiedzą o działaniu ludzkiego mózgu. Projektuje innowacyjne gry treningowe dla osób z deficytami poznawczymi oraz z trudnościami w uczeniu się. Firma wykorzystuje potencjał drzemiący w grach komputerowych, by zwiększać zaangażowanie osób trenujących i dłużej utrzymać ich zainteresowanie. Taka forma treningu jest nie tylko atrakcyjna, ale i bardziej skuteczna. W tej chwili posiada dwa projekty – prototyp gry Kalkulilo, która jest w trakcie rozwoju i skomercjalizowany w listopadzie test diagnostyczny Prokalkulia 6-9.

Więcej o Kalkulilo

Więcej o Prokalkulii 6-9