Projekt Open MIND

Uwaga Studenci, Pracownicy i Kognitywiści,
zachęcamy do zapoznania się z publikacjami stworzonymi w ramach projektu „Open MIND”. Wśród autorów projektu można odnaleźć takich takich filozofów umysłu i kognitywistów, jak Daniel C. Dennett, Paul M. Churchland czy Ned Block.

W gronie badaczy znalazła się toruńska kognitywistka – Dr Anita Pacholik-Żuromska, wraz z artykułem „Grasping Meaning. A Commentary on Christian Beyer”.

Screenshot_48Czym tak właściwie projekt „Open MIND”?

‚Open MIND’ open access – zbiór publikacji dotyczących umysłu, mózgu i świadomości już wkrótce ogólnie dostępny w internecie MIND Group wykonuje pionierską pracę w niezależnej publikacji tekstów naukowych / 92 autorów i komentatorów uczestniczy w kolekcji ‘Open MIND’.


logo1Młode pokolenie badaczy tworzące MIND Group, prowadzoną przez profesora filozofii z Mainz Thomasa Metzingera, wybrało niezwykły i nowatorski sposób świętowania okrągłego jubileuszu. Zamiast organizować jednorazowe wydarzenie jak konferencja prof. Thomas Metzinger i dr. Jennifer Windt redagują zbiór artykułów dokumentujących najnowszy stan badań z zakresu umysłu i mózgu, świadomości i samoświadomości.

Kolekcja będzie ogólnie dostępna dla każdego zainteresowanego w internecie na stronie http://www.open-mind.net, a następnie opublikowana jako 2000-stronicowa książka.

Projekt ten wspierany był przez lokalną grupę zaawansowanych studentów z Uniwersytetu Jana Gutenberga w Mainz (JGU). Artykuły napisało 92 młodszych i starszych członków MIND Group w tym uznani na świecie badacze pracujący w różnych obszarach filozofii, psychologii i neuronauk. Kolekcja zapowiedziana w międzynarodowej prasie upamiętnia 20. spotkanie MIND Group i jej ponad 10-letnie istnienie.

Więcej na temat projektu moga dowiedzieć się Państwo z załaczników i na stronie projektu: