BabyLAB UMK

1486654_334965033362179_3250641314201608586_nZachęcamy do śledzenie strony WWW i profilu FB laboratorium BabyLab UMK

strona Baby Lab / ICNT UMK

profil BabyLAB UMK

BabyLab jest pracownią badań rozwoju poznawczego dzieci w Laboratorium Neurokognitywnym przy Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK.


BabyLab UMK to pracownia działającą przy Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Zajmujemy się badaniem procesów poznawczych u dzieci. W szczególności interesują nas badania słuchu niemowląt, co bezpośrednio wiąże się z rozwijaniem się mowy. Pierwszy rok życia jest niezwykle istotny dla odpowiedniego rozwoju dziecka. To decydujący okres od którego zależeć będzie wrażliwość na subtelność słyszanych dźwięków oraz zdolności do nabywania kompetencji językowych.

Dokładne poznanie mechanizmów rozróżniania dźwięków pozwoli nam nie tylko na opracowanie zabawek edukacyjnych, pomagających w rozwoju dziecka, ale również będzie pomocne we wcześniejszym diagnozowaniu różnego rodzaju zaburzeń. Zespół BabyLab UMK tworzą osoby posiadające doświadczenie w badaniach z udziałem dzieci.

BabyLab to nie tylko przestrzeń badawcza, ale również miejsce spotkań z rodzicami. W naszej pracowni znajdują się zabawki, kanapy, łóżeczka i przewijaki. Zależy nam na zapewnieniu komfortowych warunków zarówno dla dzieci jak i rodziców